Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Materská škola

Materská škola Pribiš

 Materská škola v Pribiši č.134 je predškolské zariadenie s celodennou prevádzkou, poskytuje možnosť aj poldenného pobytu pre deti. Materská škola poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom vo veku od dvoch do šiestich rokov. 

 Zariadenie v materskej škole je nové. Vo vstupnom priestore je malá chodba, nasleduje šatňa pre deti. Každé dieťa má svoju skrinku na odev a obuv. Priestory šatne vyzdobujeme krásnymi výtvarnými prácami detí, ktoré sú veľmi tvorivé. 

3.JPG

 Trieda v materskej škole je na prízemí. Je priestranná, svetlá, zariadená novým      nábytkom, s podlahovým kúrením.  Aj v triede máme malý relaxačný kútik, kde si  dieťa môže poležať, ak cíti potrebu odpočinúť si. V triede má každá veková skupina detí svoj stôl a stoličky, svoj pracovný kútik.

4.JPG

 Pre individuálne hry detí sa zameriavame najmä na využívanie didaktických hier. Pre výchovno-vzdelávaciu činnosť využívame aj interaktívnu tabuľu s rôznymi interaktívnymi cvičeniami.

 Školská jedáleň sa nachádza vedľa triedy. Stoly a stoličky sú prispôsobené k veku dieťaťa.

5.JPG

 Deti relaxujú v krásnych priestoroch podkrovia. Deti v predškolskom veku relaxujú minimálne 45 minút na postieľke a pokiaľ dieťa nezaspí, môže si v relaxačnom kútiku prezerať rozprávkové knihy, skladať puzzle, kresliť, hrať pexeso.

6.JPG

 Pre dieťa je samozrejmý aktívny pohyb a preto najviac času, pokiaľ nám to počasie  dovolí, využívame pobytom a hrami na školskom dvore. Materská škola sa nachádza v krásnom prostredí a tak máme možnosť s deťmi obdivovať krásu prírody aj na dlhších turistických vychádzkach, ktoré majú deti najradšej.

 V okolí našej škôlky si sadíme kvety a každý rok nové stromčeky a to za pomoci rodičov a starých rodičov.

7 (1) .JPG    7.JPG  


 

MY Oravské noviny

Spoločný program rozvoja obcí oravského podhradia

webygroup
ÚvodÚvodná stránka